photo_big

Oferta

Profilaktyka jamy ustnej
1.Lakowanie bruzd- zabieg mający na celu ochronę młodych zębów trzonowych stałych przed szkodliwym wpływem kwasów i płytki bakteryjnej , spłyca bruzdy ułatwiając szczotkowanie dzieciom. Zabieg szczególnie polecamy dla dzieci w wieku 5-8 lat.
2.Lakierowanie zębów- zabieg polegający na pokryciu powierzchni zębów lakiem fluorowym , który wzmacnia szkliwo, bierze udział w odbudowie z demineralizowanego szkliwa. Polecamy dzieciom i dorosłym z licznymi odwapnieniami szkliwa, i dużą frekwencją próchnicy.
3.Usuwanie kamienia nazębnego i piaskowanie osadów- ten zabieg powinien być wykonany profilaktycznie raz na rok, a u pacjentów z dużą skłonnością do gromadzenia się kamienia 2 razy do roku lub częściej w razie potrzeby. Piaskowanie polecamy osobom, które zauważyły u siebie ciemne osady powstające najczęściej na skutek palenia tytoniu lub picia kawy, herbaty.
4.Kontrola błony śluzowej.


Stomatologia dziecięca
1.Leczenie zębów mlecznych- spotkałam się z twierdzeniem rodziców, że zębów mlecznych się nie leczy. Jest to błędne założenie. Ząb mleczny pełni te same funkcję u dziecka, co ząb stały u dorosłej osoby. Nie leczony przez dłuższy czas powoduje ból u dziecka. Od takiego zęba dziecko może „puchnąć”, mieć podwyższoną temperaturę i złe samopoczucie. Ponadto należy pamiętać, że próchnica jest chorobą zakaźną i może infekować kolejne zęby. Przedwczesna utrata zęba może w przyszłości generować wady zgryzowe.
2.Ekstrakcję zębów mlecznych- usunięcie zęba.
3.Leczenie endodontyczne zębów mlecznych i zębów stałych z niezakończonym rozwojem korzeni.


Stomatologia zachowawcza
1.Leczenie próchnicy zębów popularnie zwanych dziurami, zakładanie „plomb” również w znieczuleniu.
2.Leczenie endodontyczne(kanałowe)- jeżeli proces próchnicowy dojdzie do nerwu zęba konieczne jest leczenie endodontyczne. Polega ono na mechanicznym i chemicznym oczyszczeniu i poszerzeniu kanału, a następnie wypełnieniu go gutaperką. Jeżeli ząb jest dobrze przeleczony ma szansę służyć jeszcze wiele lat. Warto więc poświęcić swój czas i pieniądze, bo alternatywą tego leczenia jest usunięcie zęba. W moim gabinecie główną metodą jaką stosuję przy wypełnianiu kanału to kondensacje boczne gutaperki. Jest to metoda pracochłonna, ale jedna z lepszych obecnie stosowanych w endodoncji.


Stomatologia estetyczna
1.Licowanie zębów pokrycie szkliwa bądź szkliwa i zębiny materiałem kompozytowym mającym na celu poprawę koloru i kształtu zęba.
2.Wybielanie zębów- rozjaśnienie ich obecnego koloru.
3.Biżuteria na zęby.


Protetyka
1.Korony i mosty- uzupełnienie protetyczne, które stosuje się przy bardzo zniszczonych własnych zębach, lub gdy braki zębowe, mogą być wykonane z akrylu, porcelany na metalu lub pełnoceramiczne.
2.Wkłady koronowo- korzeniowe metalowe lub z włókna szklanego.
3.Protezy osiadające i szkieletowe oraz prace kombinowane na zasuwach- są to uzupełnienia o wysokiej estetyce, dla wymagających pacjentów, którym zależy, aby nie było widać klamer mocujących protezę do zębów.


Periodontologia
1.Usuwanie kamienia- kamień nazębny jest jedną z głównych przyczyn zapalnych dziąseł i tkanek przy zębie, prowadzący do rozchwiania i w konsekwencji do utraty zębów.
2.Szynowanie zębów, które uległy rozchwianiu w wyniku choroby przyzębia, bądź też po urazie.


Chirurgia stomatologiczna
1.Usuwanie zębów.
2.Usuwanie trudnych i pozostawionych korzeni.
3.Wykonanie szyn zgryzowych u pacjentów cierpiących na starcie patologiczne powierzchni zębowych i nawykowe zaciskanie zębów.


Kontakt
Lekarz dentysta
Joanna
Chmielewska-Ucińska


al. Wojska Polskiego 10
76-100 Sławno

tel. 604 632 336
tel. 59 810 55 67

e-mail: asiaucinska@interia.pl